Samsung hala zayıf olan donanım kabusunu onarmaya çalışırken yeni bir amiral gemisini bizlere sunuyor , samsung galaxy s8 şimdiye kadar en yenilikçi telefon diyebiliriz.


Aşağıda Galaxy S8 Telefonunun önümüzdeki aylarda en çok konuşulan , test edilen hatta kopyalanacak olan temel özellikleri bulunmaktadır. Bunların telefonun en iyi  özellikleri olup olmadığını söyleyemeyiz.  Çünkü uzun bir süre kullanmadık telefonu. Ama en ön planda olan özellikleri bunlar olacaktır.

Sonsuzluk Göstergesi 

 

Samsung Galaxy S8 normal boyutta bir telefon gibi hissettirebilir ancak o çerçevenin içine sıkışmış 5.8 inç lik bir ekrana sahip ,  tamamen bir mühendislik harikası . Telefonun temiz markasız akıcı bir ön yüzü var . Parlak akışkan görünümlü bir ekran. Şuana kadar ekran hakkında kötü  bir tespitimiz yok tuhaf olan en boy oranı dışında bununda kötü bir yorum olduğu kesinlikle söylenemez.  Bunun dışında hala büyük bir telefon istiyorsanız eğer 6.2 inç lik bir modeli de bulunuyor.

FORCE TOUCH

Samsung buna force touch demiyor tabiki de bu bir Apple benzetmesi . Samsung Galaxy 8 modelin de parmak izi okuyucusunu arkada kameranın hemen yanında olarak dizayn etmiş, bunun yanına ek olarak da yüz tanıma sistemi eklemiş , parmak izinin arkada olması kötü bir şey mi tartışılır , ama kullanım olarak gayet kolaylık sağladığını söyleyebilirim.

Mükemmel Selfie Kamera 

Selfie kamera f / 1.7 objektifli 8 megapiksel fotoğraf çekimi yapabiliyor.  Otomatik netleme özelliğine de sahip .  Ön kamerayı aldığımız kısa testler oldukça hızlı ve kaliteli buluyoruz , selfie severler için oldukça güzel bir fotoğraf ziyafeti yaşatacağını söyleyebiliriz.

 YÜZ TANIMA SİSTEMİ OLDUKÇA HIZLI VE BELKİ TAHMİN ETTİĞİNİZDEN DAHA HIZLI !

 

Hızlı Yüz Tarama

Yüz tanıma yoluyla kimlik doğruma yıllarca android telefonlarda ve dizüstü bilgisayarlarımız da kullandığımız bir özellikti.  Ancak Samsung ‘ un kendisi tarafından yapılan ilk uygulama budur. Parmak izinin arka tarafa kaydırılmasıyla birlikte yüz tanıma özelliği yakında telefonların varsayılan özelliği haline de gelebilir.  Dezavantajları ise kötü hava şartlarında telefonunuzu açmak ister misiniz 🙂 , Telefon gayet hoş kötü yorumları daha sonra yapabiliriz.

BIXBY

2017 yılı ve nihayatin de Samsung kendi sanal asistanını bizlere sunuyor.  Bixby.  Samsung bunu bir asistan olarak görüyor. Buda aslında telefonunuzun kendi başına iş yapmasını sağlıyor. Anımsatıcılar ayarlanabilir , fotoğraf albümleri arasında arama yapabilir. Ve telofonunuzun ekranı Wifi yolu ile paylaşabilir.  Bixby ile konuşabilirsiniz. Vahşi ortam daki nesneleri de tanıyabiliyor , hemen hemen hepsini olmasa  da bir çok cismin ismini bizlere söylüyor, web de arama konusunda da bize yardımcı olabilecek bunu hep birlikte göreceğiz.  Ancak Android telefonlar da çalışan google asistanı varken bixby ne yapacak  ? Bizlere faydalı olabilecek mi ?

BIXBY KENDİNİ GOOGLE ASİSTANINDAN NASIL AYIRACAK ! 

 

DEX

Dex Samsungun Masaüstü severler için telefonu masaüstü bilgisayar gibi kullanmanıza olanak sağlayan henüz beta sürümünde olan bir uygulamadır . Bir çok insan telefonlarının yanında birde laptop gibi yada tablet gibi cihazlar kullanıyor s8 ile bunu ortadan kaldırmanızı sağlayan dex umarım kullanışlı bir uygulama olabilir.

3.5 MM KULAKLIK JAKI 

3.5 MM kulaklık girişi olmayan telefona geçememek gibi bir zorunluğumuz olmamalı bir çok yenilikten ziyade bu özelliği değiştirmemiş olmadı gerçekten gayet hoş bir hava yaratıyor bunun yanında bluetooth 5 destekliyor olması bile daha az cezbedici. 🙂  Samsungu bundan dolayı tebrik ediyorum 🙂

Vee Patlamayan Bir Batarya ( Umuyoruz ) 

Samsung Galaxy S8 .  Not 7 faciasından sonra bir umut olabilir mi  ? Tabi ki de .Samsung bu kötü olaylardan sonra 8 farklı test yaptığını söyledi,  bu cihazlar defalarca denenmiş ve göz bebeği olan s8 i kusursuz olarak sunma girişimindeler. Tabi ki de telefonu iyi bir süre kullanmadan pek bir yorum yapamıyoruz , siz kullanıcılarından yorumları ile daha iyi bilgiler verebiliriz görüşündeyim.

 

Daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayın 🙂

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here