KOD ADI: SOĞUTUCU, Mavi Balina intihar görevi nedir ?

0
511

Mavi Balina

Polisler, savunmasız gençlerin kendi hayatlarını hasta sosyal medya hesapları yüzünden almaya başlamasından korkuyorlar

Mavi Balina, savunmasız gençleri kendilerini öldürmeye yönlendiren, çarpık bir intihar sorunudur.

Mavi Balina

Korkunç derecede tehlikeli olan oyun, Rusya genelinde en az 130 ölümle bağlantılı ve İngiltere polisi, ebeveynlere zararları konusunda uyarı vermeye başladı

Blue Whale Çevrimiçi İntihar Oyunu Nedir?

Blue Whale intihar oyununun insanları kendilerini öldürmeye teşvik eden bir sosyal medya grubu olduğuna inanılıyor.

Instagram’daki hasta eğilimiyle ilgili yüz binlerce mesaj var.

Bir grup yöneticisinin günlük görevleri üyelere atadığı, bunların 50 gün içinde tamamlanması gerektiği düşünülmektedir.

Korkunç görevler kendine zarar vermeyi, korku filmlerini izlemeyi ve olağandışı saatlerde uyanmayı içerir ancak bunlar yavaş yavaş daha aşırı hale gelmektedir.

50. günde, oyunun arkasındaki kontrol manipülatörleri, gençlere intihar etmesini söylüyorlar.

NSPCC, çocukların, kalabalığı takip etmemeyi ve kendilerini güvensiz hissettiren herhangi bir şey yapmaya baskı yapılmadığını hatırlamasını söyledi.

Bir sözcü şunları söyledi: “Çocuklar akran baskısına direnmeyi zor bulabilirler, ancak kendilerini güvensiz ya da korkmuş hissettiren delilere katılmayı reddetmenin mükemmel olduğunu bilmeliler.

“Ebeveynler çocuklarıyla konuşmalı ve kendi seçimlerini yapabileceklerini ve hayır demenin yollarını tartışabileceklerini vurgulamalıdır.

“Bir çocuğa, kalabalık yanında olmasa da hala kabul edilebileceklerine dair güvence vermek, onlara zarar verecek veya onları rahatsız edecek bir şeyler yapmalarını engelleyecektir.”

Mavi Balina İngiltere’de Mi?

Essex Police, Basildon’daki bir okula “Blue Whale” meydan okumasını bildirdi ve öğretmen ebeveynlere bunun hakkında yazdı. Basildon’daki Woodlands Okulları tarafından gönderilen mektup, Essex Canlı tarafından okundu:

“Polis yoluyla farkında olduğunuzu düşündüğümüz bir oyun keşfettik. “The Blue Whale Game deniyor ve pek çok sosyal medya platformu vasıtasıyla oynanıyor.”

İngiltere’de ölümle sonuçlanan ölüm maçı oyuna bağlı değil, ancak polis memurları ailelere çevrimiçi uyarılar gönderdiler. Devon ve Cornwall Polisi PCSO Kirsty Down tweetledi:

“Bu korkunç oyunu kim yarattıysa hasta!”

“Ebeveynler: Lütfen, bu ‘oyunun çocuklarla konuşması konusunda şüphe duyduğunuzda dikkat edin.”  

Rusya’da Blue Whale Yüzünden Kaç Tane Ölüm Meydana Geldi?

Polisin, Rusya genelinde bir dizi intihar soruşturduğu ve çevrimiçi silahla bağlantılı olduklarından endişe ettiği söyleniyor.

Fakat, henüz Blue Honors oyununda olduğu gibi, herhangi bir ölüm olayından doğrudan sorumlu olduğu ispatlanmamıştır.

Araştırmacı gazete Novaya Gazeta şunları söyledi: “Kasım 2015 – Nisan 2016 tarihleri ​​arasında gerçekleşen 130 çocuk intiharına sahibiz.

“Bu çocukların neredeyse tamamı aynı İnternet grubunun üyelerindendi ve iyi, mutlu ailelerde yaşıyordu.”

İki kız öğrenci Yulia Konstantinova (15) ve Veronika Volkova (16), 14 katlı bir apartmanın çatısından atladı.

Yulia, büyük bir mavi balinanın resmini yayınladıktan sonra sosyal medya sayfasında “Bitir” yazan bir not bıraktı.

Rapora göre, intihar maçında yer aldığı iddia edilen Hindistanlı 17 yaşında bir kız yaşamı konusunda çaresiz kalırken, iki gün içinde kendisini iki kez öldürmeye çalıştı.

Evde ölümcül bir ilacı aşırı doz aldı ve göle atlayarak intihar etti, daha sonra yaralanmalardan kurtuldu.

Adı bilinmeyen bir başka 15 yaşındaki kız, Sibirya’nın Krasnoyarsk kentinde düzenlenen beşinci katta karla kaplı bir zemine düştükten sonra da ağır yaralandı. İki gün önce Chita’dan 14 yaşındaki bir kızın banliyö treninin altına atladığı bildirildi.

Lviv, Ukrayna’daki bir çatı kenarına tünemişken, 13 yaşındaki bir çocuk ölmekten kurtarıldı.

Bir aile, 15 yaşında bir kız çocuğunun kendisini öldürmesini engellemek için yarıştı ve genç kızın Barselona’daki bir hastanede iyileştiği bildirildi.

Rus parlamentosu, sosyal medyada intihar yanlısı grupların oluşturulması için cezai sorumluluk getiren bir tasarıyı önerdi. Bunun Başkan Vladimir Putin tarafından imzalanması gerekecek ve başkalarını kışkırtanların dört yıla kadar hapse atıldığını göreceğiz.

Mavi Balina

Polis, Mavi Balina ‘yla İlişkili Ölümleri Araştırmak İçin Ne Yapıyor?

Polisin, dünyanın intihar başkenti olan Rusya’yı süpüren hasta çılgınlığına bir sondaj başlattığı söyleniyor.

İki genç çocuğun, Yulia ve Veronika’nın trajik iki kişilik intihar şüphesini filme aldıkları iddiasıyla polis tarafından gözaltına alındığı bildirildi.

Rus Soruşturma Komitesi, çiftin ölümüyle ilgili “intihara teşvik” konusunda bir soruşturma başlattı.

Krasnoyarsk’da geçtiğimiz günlerde, sosyal medyada gruplar vasıtasıyla öğrencilerin karıştığı üç ceza davasında intihar girişiminde bulunuldu. Üç durumda da, gençler kurtarıldı.

Bir yerel okul müdürü polise, öğrencinin “ölüm grubuna” katıldığını ve yakında kendini öldürmeyi planladığını söyleyen isimsiz bir çağrı aldığını söyledi.

Mavi Balina

Polis, bir “oyun” a katıldığını ve grup yöneticisi tarafından “görev” verilmiş olduğunu açıklayan kızı tanımladı. Kendi kendine zarar vermesini isteyen emirlere uymadı, ancak başkalarına yaptığına yönelik korkular var.

Chita davasında, nakliye polisi, oyunun olası bir “ölüm nedeni” olduğunu doğruladı. Geçtiğimiz sene, 21 yaşındaki Philipp Budeikin adındaki bir çete elebaşısı gözaltına alındı ​​ve 2013-2016 yılları arasında “intiharı teşvik eden” sekiz grup organize etmekle suçlandı. Aleyhindeki davaya göre, yaklaşık 15 genç ergen intihar etti ve beşte biri kurtarıldı.

Instagram, Oyun Yayılımını Durdurmak İçin Ne Yapıyor?

Instagram, Blue Whale ile ilgili resimleri aradığında kullanıcılara bir uyarı vermeye başladı. Ağda terimi ararken, “Aradığınız kelimeleri içeren etiketler veya hesaplar genellikle zarar vermeye ve hatta ölüme yol açabilecek davranışları teşvik eder” şeklinde bir bildirim görüntülenir. “Eğer zor bir dönem geçiriyorsanız, yardım etmek isteriz.” Ancak, yayının hemen altında, “yine de yayınları gör” seçeneğine yer veriliyor.

Kendi kendini zarara uğratan şok edici birkaç fotoğraf var ve tıkladığınızda hasta oyun hakkında şakalar bile. Bazıları kattaki kan havuzlarını, bazıları ise bir kola oyulmuş bir balina şekli gibi görünüyor.

Mavi Balina İntihar Ettiren Oyun !!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here