Amazon Youtube ‘ e Rakip mi oluyor ??

0
249

 

Amazon Youtube ‘ e Rakip mi oluyor ??

 

Amazon , YouTube logosu, dijital dünyanın ünlü bir parçası oldu. Yine de, o logonun yeni, biraz daha modern bir logonun yerini alması için harekete geçme vakti geldi. Amazon bu yolda büyük yatırımlar yaparak reklamverenlerin ilgisini bu noktaya çekmeye çalışıyor , yapacağı sürpriz teklifleri bizde merakla bekliyoruz , youtube rakip olmak öyle kolay olmasa gerek 🙂

Amazon , video platformlarına daha fazla reklamveren getirmek ve YouTube’a karşı daha güçlü bir rakip yapmak için programlar başlatma konulu toplantılar düzenliyor .

Şirket, daha fazla reklamveren dostu girişim başlatması yönünde önerdiği birden fazla toplantı yaptı. Birkaç kişi Amazon, reklamverenlere izleyicilerin izledikleri ve İnternet’te ne yaptıklarına ilişkin daha fazla veri vermeye daha açık olacağını önermişti. Bir alıcı, araştırılabilen bir video üreticisi bulunan şirketleri şirketin sponsorluğunda içerik oluşturması için eşleştirmek için bir başka potansiyel program daha söyledi. Üretim teknik olarak bir reklam olduğundan, Amazon anlaşma parasının bir kısmını alacaktı.

Amazon da reklamların yanında görünmesini uygunsuz içerik nasıl önleneceği konusunda çeşitli teknoloji şirketleriyle buluştu denilen bir konu içerik bitişiklik,toplantıların bilgisi olan birkaç kişi CNBC söyledi. YouTube’da ve diğer Google’a ait platformlarda birkaç reklamın Mart ayında neo-Nazi ve cihadci içeriklerin yanında yayınlandığı görülürken, endüstri çapındaki konu spot ışık haline getirildi.

CNBC, büyük reklam şirketlerinden ve medya şirketlerinden insanlar dahil olmak üzere, müzakerelerle ilgili beş kaynaktan söz etti. Bu kaynaklar, Amazon’la potansiyel projeler hakkında özel görüşmeler yaptıkları için gizli talep ettiler ve onları kamuoyuyla görüşmeye yetkili olmadılar.

EMarketer’e göre, ABD’de video reklam harcamaları bu yıl 13.23 milyar dolara ulaşırken, dijital video reklamcılığı patlıyor. EMarketer’in tahminlerine göre, bu yıl ABD video reklam gelirinin% 21.7’sini toplayacak olan en büyük YouTube alıcılarından biri YouTube’dur. Bununla birlikte, reklamverenler, özellikle YouTube’un ölçeğine ve erişime sahip olabileceği bir şirketle rekabeti artırmak için video yerleştiren daha fazla yer açtı.

Amazon, 2016 yılının ilk çeyreğinde en son rapor edilen sayıları 310 milyon aylık aktif müşteriye sahipti. Amazon, reklamverenlere müşterilerinin çevrimiçi olarak izlemeyi ve alışveriş alışkanlıklarıyla eşleştirmeyi sevdiğini YouTube’ın 1,5 milyar aylık aktif kullanıcılarıyla kıyasladığında, bir kaynak bu durumun “oyun değiştirici; genel ekosistemi bozduğu için izlemesi gereken en büyük şey” olabileceğini belirtti.

Şu anda Amazon, Amazon Video Direct (AVD) adlı bir program aracılığıyla videoların herkes tarafından yüklenebilmesini sağlar; videolar Amazon Prime ile satın alınabilir veya kiralanabilir, ücretsiz olarak izlenebilir veya reklamlarla birlikte izlenebilir. Ayrıca ,kullanıcıların canlı içeriği canlı tutabileceği ve önceki oturumları kaydederek on-demand olarak izleyebilecekleri bir video platformu olan Twitch’e sahip .

Her ne kadar AVD’nin reklam destekli programı YouTube’un teklifleriyle karşılaştırılabilir olmasına rağmen, reklamverenler henüz yükseliş eğilimi göstermiyor. Medya alıcıları, YouTube’a kıyasla reklam performansıyla (yatırım getirisi dahil) fazla bilgi vermediğini ve bir medya alıcısının “kara kutu” olarak nitelendirdiği üçüncü tarafların reklamların ne kadar iyi sonuç verdiğini denetlemesine izin verip vermediğini açıkladı. .” Ayrıca YouTube’dan daha pricier. Bu nedenlerden dolayı, birçok şirket hâlâ YouTube’u reklamını yapacak fiili video platformu olarak düşünüyor. Ancak Amazon, reklamverenlere tüketiciler hakkında daha fazla veri verebilir. Bilgilerinin dış kaynaklı analitiklerle eşleştirilmesine izin verebilirse, bu verileri devasa bir güç haline getirebilir.

Genel Güncel Görüşü : Eğer böyle bir platform doğuyor ise şimdiden orada faaliyetlerde bulunmakta fayda var , şu an nasıl youtube patlamış ise yakında o da aynı şekilde bir kitleye sahip olabilir . Bizcede bi düşünün isteriz 🙂 

Genel Güncel Teknoloji Haberleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here