Facebook Yemek Sipariş Özelliği Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

0
333

Kullanıcılar çevrelerindeki restoranları Facebook üzerinden görebilecek, restoranlar hakkında arkadaşlarının yorumlarını okuyabilecek.

Sosyal medya devi Facebook, ABD’de yemek siparişi alma hizmetine başlayacağını duyurdu.

Facebook’tan yapılan açıklamada, kullanıcıların çevrelerindeki restoranları Facebook üzerinden görebileceği, siparişlerin “eve teslim” veya “restorandan al” seçenekleriyle müşterilere ulaşacağı bildirildi.

Açıklamada, kullanıcıların çevrelerindeki restoranlar hakkında arkadaşlarının yorumlarını da okuyabileceği ifade edildi.

ABD’deki restoranlardan Papa John’s, Wingstop, Panera, Jack in the Box, TGI Friday’s, Denny’s, El Pollo Loco, Chipotle, Jimmy John’s ve Five Guys’ın Facebook kullanıcılarına eve teslim seçeneğini sunacağı belirtilen açıklamada, Delivery.com, DoorDash, ChowNow, Zuppler, EatStreet, Slice ve Olo adlı internet siteleriyle anlaşmalı olan restoranlardan da kullanıcıların sipariş verebileceğine işaret edildi.

Uygulamanın Türkiye’de hizmete sunulup sunulmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Facebook’un yemek siparişi alma hizmetinin kişisel bilgisayarlar ile Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlardan kullanılabileceği vurgulandı.

Facebook’un yeni hizmeti sayesinde kullanıcılarına daha fazla restoran seçeneğini bir arada sunacağına dikkati çeken uzmanlar, şirketin ayrıca kullanıcılarını daha uzun süre kendi sitesinde tutmayı amaçladığını kaydediyor.

Yorumlar :

Sosyal medya devi, uygulamadan veya masaüstünden düzgün bir şekilde yiyecek toplama veya dağıtım için yiyecek ısmarlama yeteneğini genişletiyor.

Facebook, kullanıcıların Delivery.com, DoorDash ve ChowNow gibi birçok farklı hizmetten ve Papa John’s ve Panera gibi restoranlar arasından seçim yapabileceklerini söylüyor.

Bu tür özellikleri başlatarak, sosyal medya devi mümkün olduğu kadar yararlı olmayı ve böylece 2 milyar artı kullanıcısının bağımlı kalmasını ve daha uzun süre kalmasını hedefliyor.

Nasıl çalışır? Keşfedin menüsündeki “Yemek Gereçleri” bölümünde yakındaki restoranlara göz atın. Başlangıç ​​sırasını seçin. Restoranda paket servisi veya çoklu hizmet sunumları varsa, hangisini kullanmak istediğinizi seçebilirsiniz. Ayrıca, sipariş vermeden önce arkadaşlarınızın bir restoran hakkında söylediklerini kontrol edebilirsiniz.

Facebook son bir yıldır hizmeti test ediyor. IOS, Android ve masaüstü bilgisayarlarda kullanılabilir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here