Intel 8. nesil işlemciler tanıtıldı!

0
260

Intel, 8. nesil işlemcilerini tanıttı. U serisi Intel 8. nesil işlemcilerin özellikleri ve kullanıcıya sunduğu faydalar performanslarını anlattık bu yazımızda.

intel8nesil

Intel, merakla beklenen 8. nesil işlemci modellerini bizlere sundu . Daha çok Ultrabook modellerinde görmeye alışkın olduğumuz U serisi işlemcilerini tanıtan Intel, masaüstü versiyonunu da  ilerleyen günlerde tanıtacak diye bekliyoruz . Ancak , Intel 8. nesil U serisi işlemciler kullanıcılara neler sunuyor?

MacBook ve Ultrabook modellerine güç vermesi beklenen Intel 8. nesil U serisi işlemciler, bir önceki nesile göre %40 daha verimli çalışıyor. 7. nesile göre %48 oranında fotoğraf ve video düzenleme hızı sunan Intel 8. nesil U serisi işlemciler, Intel’in yeni Turbo Boost 2.0 teknolojisini barındırıyor.

Intel 8. nesil U serisi işlemciler, 1.8 GHz ila 1.9 GHz arasında çalışırken, Turbo Boost 2.0 devreye girdiğinde saat hızları 4.0 GHz‘ye kadar çıkıyor. Intel 8. nesil U serisi işlemcilerin önümüzdeki günlerde satışa sunulması bekleniyor. Son olarak bu yeni işlemcilerin daha az batarya tükettiğini belirtelim.

Genel Güncel

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here