Bir iPhone ‘ nın ne olduğu biliyorsanız eğer , ve bir iPhone istiyorsanız , iPhone 8 tam da budur , hatta biraz aşağı doğru gelirsek . Bu bir iPhone.

iphone8

TASARIM

iPhone 8 temelde iPhone 6 ‘ nın dördüncü kuşağıydı. – Apple , iPhone 8 i yepyeni bir tasarım olarak gördüğünü söylüyor anca iPhone 7 ve iPhone 6 içinde bunu söylemişti. Çok çaba gerektiren bir çalışma ile aynı tasarıma sahip bir telefonu size tekrardan keşfetme şansı sunuyor.  Fark edebileceğimiz tek özelliği cam arkalı olması bunun dışında tasarımında  7 ve 7 plus la kıyaslarsak hiç bir şey değişmedi. Aynı kutulara girebilir 🙂

O arka yüzünün cam olması üzerinde alüminyumdan daha ağır ancak kötü değil  , – aslında cam kombinasyonu 6 ve 7 den daha kolay bir tutuş sağlıyor.  Apple camın daha güçlü olduğunu iddia ediyor yalnız geçen gün telefonu cebimde taşırken çizmiş bulundum ,  bu iş nereye kadar gider görmüş olacağız 🙂

iPhone 8 , 3 farklı renkte geliyor.  Gümüş siyah ve altın . İncelemek için Altın ve Gümüş Telefon aldım , gümüş tanıdık bir renk ancak altın için beklediğinizin dışında 70 li yıllardan kalmış bir kremsi rengi andırıyor , yinede bu rengi sevenlerin olduğunu söyleyebiliriz rose gold sevenlerin yasını yumuşatabilir diye umut ediyoruz.

Apple son 4 yıla baktığımızda iPhone 6 dan beri tasarımında en ufak bir değişiklik bile yapmadı , ancak Galaxy s8 ve Huawei Honor 9 gibi telefonlara baktığımızda oldukça yaşlı duruyor 🙂 işte bunların gerisinde kalmamak içinde iPhone X bizimle  🙂  Ama iPhone 8 inde şirketin amiral gemisi bir telefon seçeneği olarak gördüğünü söyleyelim .

Galaxy 8 , iPhone 8 den biraz daha büyük ancak iPhone 8 plus dan daha büyük bir ekrana sahip .  Kamera darbesi yok ve genellikle daha şık bir paket gibi hissettiriyor. ve S8 in 8 den daha iyi bir tasarıma sahip olduğu konusunda hepinizle hem fikirim tabi.  Apple baktığımızda tüm tasarımı ve enerjisini X koyduğu gayet belli oluyor , 8 sadece s8 ile karşılaştırılmak için yapılmış olabilir 🙂

Tabi ki de iPhone sizin için bir alışkanlık olabilir , İOS ‘ tan başka telefon kullanmak istemeyebilirsiniz . Sizin için Android diye bir telefon modeli mevcut bile olmayabilir ama bilinmesi gereken bir şey var . O da  bir iPhone 8 e satın almak için harcayacağınız para sizi tasarım olarak veya Apple tasarımının en uç noktasına getirmiyor. Eğer böyle bir deneyim yaşamak istiyorsanız bir iPhone X edinmeniz gerekecek 🙂

iphone8

Göstergeler ve Ses Sistemi

Apple True Tone teknolojisini iPhone 8 entegre etti. True Tone ilk olarak iPad Pro da kullanılmıştı. True tone telefonun önünde bulunan algılayıcılar ile ortamdaki ışığı ölçerek ve renk sıcaklığını anında ayarlayıp  ekranın daha iyi görünmesini sağlıyor .

iPhone 8 inde stero hoparlör sistemi 7 den bildiğimiz üzere oldukça iyi duruyor.

Bluetooth ise Bluetooth 5 olarak güncellendi , artık kablosuz kulaklıklar ve şarj aletleri işlerimizi daha da kolaylaştıracak diye umut ediyoruz.

vee atlamadan bir kulaklık girişi olmadığını da söyleyelim apple daki bu değişiklik ürünleri arasında 1.5 puan alarak en sevilmeyen özelliği olarak yerini koruyor , kulaklık için yine küçük bir aparata ihtiyacınız olarak .

Kablosuz Şarj ve Batarya Ömrü 

Yeni gelen bluetooth 5 le birlikte kablosuz şarj özelliği de bizlere çok yardımcı olacak gibi duruyor ama yine de tam anlamıyla bağımsız bir şarj özelliği değil bluetooth ve şarj yastığı ile yapabileceğiz bu şarj işlemlerini ,  yataktayken telefonun şarj oluyor olması oldukça güzel gibi duruyor 🙂 kötü bir yönü ise telefon daha fazla ısınıyor , çok fazla ısınma yaptığında ise şarj etme durumu iptal oluyor yani duruyor .

Kameralar

Geçtiğimiz sene iPhone 7 yi pixel ve s7 ile karşılaştırdık iPhone 7 bunlardan geride kalmıştı , Apple bu testleri yakından takip etmiyordu ama bu sefer iPhone 8 ile pixel 2 ve s8 karşılaştırdığımız pixel 2 nin açık ara önde olduğunu görüyoruz , s8 ise gerçekliği ön planda tutarken iPhone 8 doymuş renkler ile zengin bir içerik kaliteli bir içerik üretme konusunda diğerlerinden daha istikrarlı.

60 fps , 4 K çekim modu ve 240 fps 1080 p yavaş çekim modunu incelemek bolca zaman sarfettik , bundan sonra incelemeler de derinlemesine bir test yapacağız.

iphone8

 

Performans 

iPhone 8 de iPhone X ‘ de de bulunan işlemciyle aynı olan A11 Bionic var . Apple bu işlemcisi için Bionic ismini kullanıyor , çünkü A9 A8 gibi isimler heyecan verici değil geçen sene A10 için de ‘ Fusion ‘ ismini kullanmışlardı bu sefer ‘ bionic ‘ oldu bu isim.

Web de gezinirken uygulamalara girerken oyun oynarken , iPhone 7 den daha fazla bir performans artışı olduğunu hissetmedim , iPhone ürünlerini yıllarca satıyor piyasalar da hala 6 S bulunuyor , bu hızı fark etmek için 6 dan direk 8 geçmek aradaki farkı bize farkettirebilir.

İOS 11

OS 11’i de tam bir inceleme yapacağız, ancak bu büyük bir güncelleme. Daha şık yazı tiplerini her yerde göreceksiniz ve çoğu büyük uygulamanın yeniden tasarımını yapacaksınız. Özellikle çok daha seçkin ve editöryel olarak yönlendirilen yeni App Store tasarımından çok etkilendim – her yerde blog benzeri yazı işleri var. Bu fantezi bir uygulama kataloğu gibidir ve App Store’u sadece başa çıkmanız gereken bir şey değil, telefonunuzdaki tekrarlanan bir hedef haline getirir.

Yeni iOS 11 Kontrol Merkezi daha önce olduğundan daha mantıklı ve birçok özelleştirme seçeneği sunuyor. Ve son derece güzel bir haberde, uçak modu şimdi sadece hücre radyosunu kapatmak ve sık seyahat edenler ve sivilceli hücresel servis alanlarına girip giren insanlar için büyük bir nimet olan WiFi ve Bluetooth özelliklerini bırakmak üzere ayarlanabilir.

Bir sürü diğer küçük şeyler var: ekran görüntüleri ek açıklama yapılabilir ve anında gönderilebilir; yeni Dosyalar uygulaması, Dropbox ve Box gibi dosya hizmetlerine doğrudan erişmenizi sağlar; bildirimler biraz daha temiz ve sürekli açıktır. Siri, daha önce hiç olmadığı kadar yetenekli olmasına rağmen, daha iyi sesler çıkarıyor.

Genel olarak, iOS 11 gerçekten sağlam bir güncelleme – ve bir iPhone 7’ye sahipseniz, iPhone 8’in özelliklerini elinize aldıktan sonra kaçırmayacaksınız.

ile bir hafta geçirdikten sonra, bir iPhone 7’den yükseltmek için tek bir zorlayıcı neden düşünemiyorum. 7 hala çok hızlı, daha büyük bir pille daha hafif bir pakette neredeyse aynı tasarım sunuyor ve neredeyse iOS 11 ile 8’in her özelliğine sahip olursunuz. Gerçekten Qi kablosuz şarj istiyor iseniz, onu destekleyen bir şarj aleti alabilirsiniz , eğer gerçekten bir iPhone almak istiyorsanız iPhone X almalısınız  .

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here