Bu yazıda işleyeceğimiz bu 3 davranış , sizin giyiminize ve görüntünüze zarar verebilecek bir potansiyelde bir durum.

Giyinme tarzımı değiştirdiğimiz zaman bunun sadece görüntüde olduğunu düşünürüz. Bunu sadece giyim kuşam olarak düşünürüz ama  , davranış ve görüntümüzü iyileştirebilmek için çalışmak zorundayız.

Bu makale sizi kendinizden emin hissettirmeyecek 3 davranışı özetleyelim ;

Elbette tarzınızı değiştirmek sizin seçtiğiniz kıyafetler ile başlar , ancak bunlar size güven verir mi ? Size güven veren kendinizden emin hissettiren giyim tarzıdır asıl gerçek tarzın anahtarı.

 

Peki bu 3 davranış nedir ?

İnsanlar Benim Hakkımda Ne Düşünüyor ? 

Önceki yazılarım da  da bu konu üzerinde durmuştum , ancak insanların sizin hakkında ne düşündüklerinden endişe ediyorsanız bu sizin görüntünüze ve davranışlarınıza zarar verecektir.

Stil tipik olarak genelde giyindiğiniz tarzdır. Fakat Aynı zamanda kendinizi, kişiliğinizi ve davranışlarınızı taşıdığınız biçimdir.  İnsanların sizin hakkında düşündüklerine fazla takılmaya başladığınız da bu sizde bir özgüven kaybına da sebep olacaktır.

Elbette insanların sizin hakkında söyledikleri olacaktır , bu yüzden ben sizin gibi acaba insanlar beni yargılayacak mı , insanlar bunu nasıl bulacak , bu ayakkabılar fazla mı abartılı , bu saç buraya oldu mu , gibi düşünceler aklımda geçerken , kendimi değiştirdim ve biraz daha güven veren şık bir kıyafetle geri döndüm , Aslında tarz sizin düşünceleriniz sadece sizin hoşunuza gidenler , insanları önemsemeye pek de gerek yok , özenti olmaya gerek yok , bir standarta girmeye gerek yok , belli bir çıtaya girmeye gerek yok , siz kendi tarzını yaratın.

Bu düşüncelerden nasıl mı kurtulurum diyorsunuz , bunun için kendinizi önemliymiş gibi görmekten vazgeçin siz de normal bir insansınız ve kimseden daha fazla dikkat çekmiyorsunuz . Kimse sizden daha fazla yargılamıyor sizi , siz onların düşüncelerinden ziyade kendi meselelerinizle ilgilenin  .

2. Mükemmeliyetçi Olma 

Daha çok bu konuda da bir kaç yazım ve videom olmuştu ,  ancak mükemmeliyetçilik tarzınıza zarar verebilir,

Şahsen beni mükemmeliyetçilik iş dünyasına geri döndürdü , 7 yıl önce Youtube videoları oluşturmak istedim , o zamanlarda 30.000 abonesi ile övünen  bir adam vardı Aaron marino isminde belki siz biliyor olabilirsiniz .  Benzer bir şey yapabileceğime inandım  ,  Bir kamera aldım video kaydedip sildim, sonra tekrar denedim tekrar sildim , çünkü mükemmel görünmüyordu , Kamerayı tekrar aldım bir video yükledim gitti ve artık yüklemedim , Niye ya ? Videolar mükemmel değildi. Söylediğim nokta video değil iyi olan saçlarım yerine girmedi , tarzım iyi değildi , videoları yükledikten bir kaç yıl sonra birkaç youtube kullanıcı sadece hayal edebildiğim videoları hit sayılarını artırmaya başladıı.

Mükemmeliyetçilik tuzağının üstesinden geldiğimde videolarımı serbest bırakmaya başladım , ve büyümeyi gördüm , mükemmeliyetçilik beni 7 yıl önce önemli olanı yapma konusunda bunları yapmaktan alıkoydu.

Stil ile ilgili olarak mükemmeliyetçi olmak , sizi bir çok rahatlıktan alıkoyacaktır. kravatım düzgün mü , o gömlek oraya durdu mu , mükemmeliyetçi olmak sizi harekete geçirmekten ve hayatınızda ki her şeyi iyileştirmekten alıkoyacaktır 🙂 uzak duralım 🙂

3. Ne Giymeliyim ? 

Stilinizin nasıl  olduğuna anlayarak başlayın , ve şahsi beğeninize ve kime ait olmak istediğinize dikkat edin ,

Son zamanlar da , kıyafet giymek , hangi saç stilini,  ve hangi kot pantolonu giymek , hangi ayakkabıyı giymek , giymeliyim gibi bir çok soru alıyorum  , bir çok çocuk ve genç arkadaşlarımız bu sorular ile geliyor ,  Tavsiye almak iyi tabi ama bir şeyler giyiyorsanız başkasının beğenisine göre giymek sizi siz gibi göstermeyecektir , Bu konuda rahat olup kendinize güvenmeyeceksiniz.

Kendi tarzınızı tanımlayın , kendinizi tanımlayın , kişiliğinizi tanımlayın  , nasıl giyinip ne tarz kıyafetler almak istediğinizi siz belirleyin , bunu da en iyi siz bilebilirsiniz.

Kırmızı bir takım elbise bu sene moda olabilir , giyebilirsiniz ancak bu durum sizin kendinizi rahatsız etmenize sebep olursa , bu tarzınızı bozocaktır.

Dürüst olun en son kendinize ne zaman dikkatli bir şekilde aynada baktınız , kaçımız giydiklerimizin bize uygun olup olmadığını kontrol ediyor,  hiç giydiğiniz bir şey den dolayı kendinizi rahatsız hissettiniz mi  ?

Başkalarını bırakın kendiniz için giyinin , özenti olmayın , kendi tarzınızı belirleyin , 🙂

Ben bu durumun altında yorumlarınızı ve sorularınızı bekliyor olacağım ,  🙂

Genel Güncel

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here